Нобелівські лауреати попереджають про небезпеку дзеркальних бактерій
Група з 38 нобелівських лауреатів звернулася до світової спільноти із закликом припинити дослідження дзеркальних бактерій. Це штучно створені мікроорганізми, які базуються на дзеркальних копіях молекул, знайдених у природі. За словами вчених, подібні експерименти становлять безпрецедентну загрозу для життя на планеті через потенційні смертельні інфекції.
Що таке дзеркальні бактерії
Дзеркальні бактерії є результатом біоінженерних досліджень, де створюються молекули, які є дзеркальними копіями природних. Такі мікроорганізми, якщо потраплять у навколишнє середовище, можуть обійти імунний захист людини, тварин і рослин. Це створює серйозний ризик для здоров’я, адже звичайні методи лікування не матимуть жодного впливу на ці мікроби.
Як зазначають вчені, такі бактерії здатні не лише уникати реакцій імунної системи, але й швидко поширюватися, викликаючи неконтрольовані інфекційні спалахи.
Заклик до припинення експериментів
У своєму зверненні нобелівські лауреати наголошують, що на даному етапі немає переконливих доказів безпечності таких досліджень. Вони вимагають заборони створення дзеркальних бактерій, навіть із використанням інженерних заходів біозахисту. Вчені попереджають: якщо людство не вживе заходів уже зараз, то перший життєздатний дзеркальний мікроб може з’явитися вже через 10 років. Це, у свою чергу, може призвести до справжнього «мікробного апокаліпсису».
Автори відкритого листа вважають, що поки нема гарантій безпеки, дослідження у цьому напрямку мають бути припинені», — наполягають.
Інша думка
Попри серйозні попередження, частина наукової спільноти вважає, що дослідження дзеркальних мікробів мають перспективу. Їхнє створення, за дотримання суворих обмежень і правил, може відкрити нові можливості у лікуванні хронічних і важковиліковних захворювань.
Дискусії щодо майбутнього таких досліджень тривають, але ризики залишаються надзвичайно високими. Зупинка або продовження робіт у цьому напрямку може мати вирішальне значення для майбутнього людства та всієї екосистеми Землі.
Раніше ми писали про те, що у Китаї виявлено новий небезпечний вірус Wetland virus.
Залишити коментар