Ср. 18 Грудня 2024

Укрзалізниця переходить на нові платформи продажу квитків

онлайн-продаж квитків Укрзалізниці

Ілюстративне фото з мережі.

Укрзалізниця оголосила про важливі зміни у системі онлайн-продажу квитків. З 1 вересня 2024 року припиняє роботу старий сайт booking.uz.gov.ua, який використовувався для купівлі та резервування залізничних квитків онлайн. Ця новина знаменує собою перехід до нових, більш сучасних платформ для обслуговування пасажирів та відображає загальну тенденцію до діджиталізації послуг у транспортній галузі України.

Нові платформи для купівлі квитків

1 вересня сервіс «Укрзалізниці» для купівлі та резервування онлайн залізничних квитків за адресою booking.uz.gov.ua перестане працювати, повідомив керівник пасажирського напряму УЗ Олександр Перцовський в інтерв’ю Forbes Ukraine. Купувати квитки можна буде через новий сайт і мобільний додаток УЗ. 85% компанія вже продає онлайн.

Ключові факти про зміни

  • Розроблений у 2017 році на замовлення УЗ сервіс для купівлі та резервування онлайн залізничних квитків за адресою booking.uz.gov.ua з 1 вересня припинить продаж квитків, сказав Перцовський.
  • Клієнти зможуть й надалі купувати квитки онлайн через мобільний додаток і новий сайт (https://booking-new.uz.gov.ua/) «Укрзалізниці», а також в сторонніх сервісах із продажу залізничних квитків.
  • За старим доменом буде відкриватися вже нова версія сайту. Але користувач ще зможе зайти на той сервіс, щоб переглянути квитки.
  • Зараз «Укрзалізниця» продає онлайн 85% квитків, повідомив Перцовський.

«Це один з найвищих показників у Європі», – додав він.

Історія розвитку онлайн-сервісу УЗ

У 2017 році компанія UNIT виграла тендер на розробку сервісу для купівлі та резервування онлайн залізничних квитків за адресою booking.uz.gov.ua. та програмного забезпечення технологічних АРМів.

Згідно з угодою, УЗ мала приймати роботи у дев’ять етапів, чотири з яких компанія здала успішно. Прийом інших п’яти етапів керівництво УЗ неодноразово саботувало, стверджував розробник, передає Rail.insider.

Через що UNIT подала позов із вимогою до УЗ підписати акти виконаних робіт і виплатити заборгованість, йдеться у матеріалах судової справи.

Судові спори та зміна підрядника

Після цього «Укрзалізниця» без проведення відкритих торгів уклала договір на 21 млн грн на розробку АРМів і технічну підтримку сайту booking.uz.gov.ua з іншою компанією – «Вітес».

UNIT спершу звернулася зі скаргою до Антимонопольного комітету України (АМКУ). Контролюючий орган зобов’язав філію УЗ скасувати рішення про визнання ТОВ «Віртуальні інформаційні технології» («Вітес») переможцем тендера на технічну підтримку сайту booking.uz.gov.ua.

На початку 2020 року вимогу компанії задовільнив Господарський суд міста Києва. Суд зобов’язав УЗ виплатити розробнику 625 000 грн.

Нові етапи розвитку онлайн-сервісів УЗ

У серпні 2022 року «Укрзалізниця» разом із Mastercard запустила власний мобільний застосунок для продажу квитків та інформування пасажирів.

14 травня 2024 року УЗ запустила новий сайт для продажу квитків за адесою booking-new.uz.gov.ua.

Раніше ми писали: Інтеграція української залізниці до ЄС: підписано меморандум з ERA.

Інтеграція української залізниці до ЄС: підписано меморандум з ERA


Залишити коментар