Сб. 15 Червня 2024

5 найкращих сіл в Україні

Ворохта

селище Ворохта. Фото з відкритих джерел.

Державне агенство розвитку туризму України направило до ООН Туризм World Tourism Organization (UNWTO) пакет документів п’яти українських сіл, які в майбутньому можуть включити до переліку «Кращі туристичні села» (The Best Tourism Villages) 2024 року.

Про це повідомляє zakarpattya24.

Включення українських селищ до цієї світової мережі гарантуватиме не тільки увагу мандрівників з усього світу, а й дозволить їм розраховувати на менторство від UN Tourism та потенційну фінансову підтримку іноземних донорів, які займаються просуванням туризму як рушійної сили розвитку сільської місцевості.

Краще туристичне село

Краще туристичне село. На фото с. Кваси

Спеціальна комісія, створена ДАРТ, відібрала з дев’яти поданих заявок п’ять. В результаті, за одноголосною згодою членів комісії, Україну в одній з найпрестижніших туристичних ініціатив у світі представлятимуть:

  1. Високогірне селище Ворохта, яке розташоване біля підніжжя Говерли, найвищої гори в Україні, відоме своїм віадуком і є центром гірськолижного туризму.
  2. Село Зелений Гай, на території якого знаходиться однойменна ферма, що з початком повномасштабної фази війни стала справжнім прихистком для понад 300 людей та 1500 свійських тварин, яких вивезли з зони бойових дій.
  3. Гірське селище-курорт Кваси, відоме своїми мінеральними цілющими джерелами, крафтовою продукцією та виробництвом гуцульських лижників.
  4. Старовинне село Олика, яке внесене до списку історичних населених місць України і може похизуватися аж 10 об’єктами історичної спадщини. Один з яких – середньовічний замок князів Радзивіллів.
  5. Унікальне село Урич з бойківською автентикою, яка збереглася в місцевих обрядах та архітектурі. Поряд із селищем знаходиться середньовічна наскельна фортеця і митниця Тустань.

Довідково: ООН Туризм започаткував ініціативу «Кращі туристичні села» (The Best Tourism Villages) у 2021 році. За цей час до мережі найкращих туристичних сіл ООН Туризм увійшли 190 селищ з усього світу, українських серед них поки немає.


Залишити коментар