Чт. 30 Травня 2024

Гнів пошкоджує кровоносні судини

Почуття гніву негативно впливає на здоров’я кровоносних судин. Про це свідчить дослідження, опубліковане в Журналі Американської кардіологічної асоціації.

Дослідження проводили на 280 добровольцях

Під час дослідження, його 280 учасників були розділені і їм дали завдання, яке змушувало їх пригадати почуття гніву, печалі, тривоги або нейтральності протягом 8 хвилин, пише CNN. До цього завдання і кілька разів після нього дослідники вимірювали стан судин випробовуваних.

“У минулому проводилися деякі дослідження, які пов’язували почуття гніву, тривоги і печалі з ризиком серцево-судинних захворювань у майбутньому”, – сказав провідний автор дослідження Даічі Сімбо, професор медицини у відділенні кардіології Колумбійського університету.

Сімбо зазначив, що завдання на смуток і тривогу не показали змін у цих маркерах порівняно з нейтральним завданням, а ось на гнів відбулися.

“Несприятливий вплив гніву на здоров’я може бути пов’язаний з його несприятливим впливом на здоров’я кровоносних судин”, – прокоментував фахівець.

Страждають кровоносні судини

За його словами, кровоносним судинам стало важче розширюватися у відповідь на ішемію або обмеження. Гнів також впливає на клітинні маркери травм та їхню здатність до самовідновлення. Вчений зазначив, що після 8-хвилинного завдання, покликаного викликати гнів, вплив на кровоносні судини спостерігався до 40 хвилин. У зв’язку з цим Сімбо вважає, що слід побоюватися кумулятивного ефекту.

“Ми припускаємо, що якщо ви людина, яка весь час злиться, то отже, ви хронічно пошкоджуєте кровоносні судини. Ми припускаємо, що постійні  напади гніву можуть призвести до хронічних несприятливих наслідків для кровоносних судин”, – пояснив учений.

 


Залишити коментар