Чт. 30 Травня 2024

Вихід з посту без переїдання

великодній стіл

Ілюстративне фото з мережі

Піст – це не лише духовна практика, але й серйозне випробування для організму. Тривалі обмеження у харчуванні можуть спричинити розлади травлення, порушення обміну речовин та загальну втому. Тож після завершення посту важливо повернутися до звичного раціону поступово та збалансовано, уникаючи переїдання та його наслідків.

Науковці довели, що різке збільшення споживання їжі після обмежень у калоріях призводить до накопичення жиру в організмі, а також може спровокувати загострення хронічних захворювань. Причиною цього є те, що під час голодування організм входить у режим економії енергії та сповільнює метаболізм. Раптове надходження великої кількості поживних речовин після посту стає для нього стресом, з яким він не завжди здатний справитися належним чином.

Після посту не слід одразу повертатися до звичного способу харчування. І тим більше не об’їдатись на Великдень. Фахівці радять виходити з посту поступово, розтягуючи цей процес на кілька тижнів. Дієтологи рекомендують збільшувати калорійність раціону на 200-300 ккал щотижня, поки не досягнете звичної для вас норми.

На першому тижні вводьте в раціон переважно рослинні продукти: овочі, фрукти, зелень, цільнозернові крупи та вироби з них. Такі продукти багаті на клітковину, вітаміни та мінерали, які допоможуть відновити нормальну роботу шлунково-кишкового тракту. Також варто збільшувати вживання кисломолочних продуктів – вони сприяють відновленню корисної мікрофлори кишечника.

На другому тижні можна поступово додавати білкові продукти: нежирні види м’яса, рибу, яйця, бобові. Білок допоможе відновити м’язову масу, знижену під час посту.

Важливо і надалі обмежувати вживання солодощів, випічки, жирних та смажених страв. Адже калорійність таких продуктів висока, проте поживна цінність низька. Замість них краще надавати перевагу горіхам, сирам, авокадо – джерелам здорових жирів.

Обов’язково збільшуйте вживання рідини під час виходу з посту. Багато води допоможе нормалізувати всі обмінні процеси та виведення токсинів.

Дотримуючись таких нескладних правил, ви зможете повернутися до звичного способу харчування без стресу для організму та небажаних наслідків для фігури і здоров’я. Головне – рухатися повільно та прислухатися до своїх відчуттів.


Залишити коментар