Захистити сад від зайців можна кількома способами
Саджаючи молоді деревця, господар покладає на них великі надії. Але посадити – це ще не все. Потрібен догляд і захист, особливо взимку. І померзнути можуть, і стати кормом для кіз і зайців. Останні люблять підгризати молоді деревця, адже взимку для вухатих немає зеленого корму. Тому завдання господаря – захистити молодий садок від непроханих гостей.
Існують хімічні й механічні засоби. Але хімічні можуть обпалити молоду кору, та вони не є стійкими, бо кілька дощів – і весь засіб змився. Зайцям – немає перешкод. Тому краще використовувати механічні методи захисту. Наприклад, купити пластикові сітки, які легко одягаються на стовбур, зафіксувавши хомутами. Сітки добре тримаються, мають різну висоту і зайцям не смакують, пише телеграм-канал “СОДа”.
Можна зовсім обійтися безкоштовними способами: наприклад, одягнути на стовбур пластикові пляшки, але попередньо відрізавши горлечко і дно. Розрізавши повздовж, можна легко «одягнути» стовбур на потрібну висоту, а потім обмотати скотчем.
Ще один спосіб – вбити навколо три кілки й обмотати їх старими капроновими колготками, будівельною сіткою, руберойдом тощо. Відомо, що зайці не люблять хвою. Тому можна обмотувати стовбур гілками хвої, а потім закріпити скотчем. Обмотуючи скотчем, необхідно залишати проміжки 3-5 см, щоб кора «дихала».
Добре зарекомендував себе спосіб, коли саджанець чи молоде дерево обкласти стеблами кукурудзи, очеретом, пагінцями клена, а зверху обмотати скотчем. Чомусь не люблять вухані цю стрічку. І наостанок порада: обмотуйте високо, адже зайці мають моду ставати на задні лапи й тому дістають далеко!
Залишити коментар