Науковиця розповіла, які сорти канабісу є в Україні

В Україні є сорти канабісу, в яких вміст наркотичної речовини не перевищує 0,08%. Водночас вміст тих речовин, які мають лікувальні властивості (CBD та CBG), підвищений. Їх вже можна вирощувати, однак проблема у тому, що законом заборонено їх переробляти.

Про це заявила завідувачка відділу селекції і насінництва конопель Інституту лубʼяних культур НААН Ірина Лайко для Latifundist.com.

«Ми як селекціонери можемо швидко розмножити насіння. Отримати біомасу, переробляти її і отримати препарати. Це можуть бути біодобавки. Проблема ще у тому, що у нас недостатньо досліджень. Ми проводили досліди в Румунії. І виявилося, що ті сорти, які ми вивели з підвищеним вмістом CBD, кращі, ніж ті, які сьогодні є у Європі», – сказала Ірина Лайко.

Вона зазначила, що українські сорти мають більш широкий діапазон канабіноїдів, властивості яких в інституті ще не вивчили. Експертка НААН додала, що ухвалення закону про медичний канабіс дозволить науковцям працювати більш розширено і вони у короткі терміни зможуть створити сорти, які будуть унікальні і затребувані.

«Ми просимо зараз, щоб цей закон прийняли. Для науковців. Для виробників. І ті обмеження, які сьогодні є у законі, вони перешкоджають швидкому розвитку підприємництва. Ми розуміємо, що треба контролювати саме ті сорти, які мають підвищений вміст тетрагідроканабінолу. У наших сортах його вміст в рамках закону. Тож давайте хоча б ці сорти дозволимо для вирощування і переробки», – підсумувала науковиця.

Зазначимо, минулого тижня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт про легалізацію медичного канабісу.

Сир з вівса – новинка корейської компанії

 


Залишити коментар