Сб. 25 Травня 2024

Через сусідку пасічник може отримати штраф

Представники інспекції з благоустрою Болградської міської ради на Одещині  надійшла скарга: жінка – алергик, і бджоли, яких її сусід розводить із низкою порушень, завдають їй страждань. Про це повідомляє інформаційне агентство «Юг.Today».

«Коли ми виїхали на місце, порушення були наявні. По-перше, чоловік, як виявилося, розмістив пасіку на приватному дворі, який йому не належить. Але навіть якщо б він був власником цієї території, встановлювати пасіку поблизу інших житлових будинків теж слід відповідно до вимог. А саме: по периметру пасіки мають бути висаджені дерева та кущі, а паркан має бути висотою не менше 2,5 метрів для підвищення літа бджіл. По-друге, під один бджолиний будинок має бути відведена площа – 30-35 кв. м, що також не було дотримано», – розповіла начальниця інспекції з благоустрою Болградської міськради Діана Петрик.

Власник пасіки отримав попередження та наказ – до 1 червня пасіку ліквідувати або розмістити відповідно до всіх вимог. І якщо за це порушення у нього поки що є можливість уникнути штрафу, то за незаконне утримання худоби у тому ж дворі, де бджіл було виявлено під час перевірки, йому доведеться заплатити 680 гривень.

Якщо порушення правил утримання сільськогосподарської худоби не буде усунено до 1 червня, власнику доведеться заплатити максимальний розмір штрафу за цією статтею – 1360 гривень.


Залишити коментар