Українські підприємці зможуть орендувати акваторії для вирощування морепродуктів

В Україні презентували експериментальний проєкт з розвитку марикультури. Діятиме він протягом 2 років, пише SEEDS.

Марикультура – це промислове розведення та вирощування риб, безхребетних чи водоростей у спеціальних господарствах у морських акваторіях.

У Міністерстві презентували акваторії, у яких можна буде вирощувати молюсків та ракоподібних. Для бізнесу почнуть проводити аукціони на оренду акваторій внутрішніх морських вод шляхом електронних торгів.

«Експериментальний проєкт з розвитку марикультури – прецедент для України. Вперше представники бізнесу зможуть орендувати частину акваторії моря для розвитку марикультури. Сьогодні ми презентуємо акваторії, в яких можна буде вирощувати молюсків та ракоподібних. Нам також важливо зрозуміти перспективи України в світовій торгівлі в галузі марикультури», – зазначив заступник Міністра агрополітики Віталій Головня.

Раніше в законодавстві не було визначено чіткого алгоритму надання бізнесу в користування частин акваторії моря. Тепер же ухвалена відповідна постанова Уряду.

Україна має значний потенціал для розвитку національної марикультури. У результаті розвитку галузі на внутрішній ринок постачатимуться  цінні харчові  і доступні для громадян морепродукти, також це підвищить зайнятість населення, забезпечить розвиток малого і середнього бізнесу та економічний розвиток, повідомили на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства.


Залишити коментар