Окупанти планують вивезти з окупованої частини Запорізької області 1,5 млн т зерна

Фото з відкритих джерел.

Створений окупантами «Державний зерновий оператор», покликаний «віджимати» зерно у фермерів, відзвітував у Мелітополі про масштаби свого мародерства.

Як повідомив «заступник гендиректора підприємства з комерційних питань» Олександр Щепін, тільки в першому кварталі 2023 року рашисти вивезли 250 тисяч тонн зерна місцевого виробництва.

Однак це – лише початок. Адже під час візиту гауляйтера Запорізької області балицького до путіна йому було поставлено значно більш грабіжницький план – до кінця року відправити до росії 1,5 млн тонн зерна.

Грабувати Мелітопольщину рашисти почали з перших днів вторгнення. І вивезення зернових займає в списку бажаних «трофеїв» не останню роль. Однак тут в окупантів намічається кілька проблем. По-перше, не вистачає залізничних вагонів – загалом додатково їх потрібно близько шестисот.

Вирішенням цього питання мародери з-за поребрика активно займаються. Про цю проблему гауляйтер Запорізької області також повідомив путіну.

І проблема почала вирішуватися досить швидко. Мешканці Мелітополя повідомляють: у місто періодично завозять залізничні вагони на лафетах. Ці вагони надходять, зокрема і з Бердянська – їх вивозять щотижня по кілька штук.  З 10 лютого щотижня з тимчасово окупованого Бердянська вантажівки на лафетах вивозили по кілька вагонів, якими ще наприкінці 2022-го року звозили зерно на склади морського порту.

Крім цього, зерно з Мелітополя вивозять і автотранспортом – як напряму до Криму, так і до Бердянського морського торговельного порту. Однак і з «морською» крадіжкою є проблема – Бердянський порт не внесений до міжнародного реєстру – у цивілізованому світі мало хто наважиться купити товар, який завантажили в «сірих» портах.

«Державний зерновий оператор» створено на окупованій території Запорізької області ще в травні 2022 року. Його головне завдання – скуповувати, зберігати і перевозити в Росію зерно, вирощене на окупованій території. Закупівельні ціни «оператора» були значно нижчими за ринкові, проте у фермерів Мелітопольщини іншого вибору не було.

СБУ встановила колаборантів, які допомогли рашистам вкрасти понад 650 тис. тонн українського зерна з тимчасово окупованих Херсонської та Запорізької областей загальною вартістю понад 200 млн доларів.


Залишити коментар