У лісах Хмельниччини та Буковини рясно цвіте чорниця, – обіцяє багатий врожай

У лісах на півночі України, зокрема на Хмельниччині та Буковині цвіте чорниця. Рясний цвіт обіцяє багатий врожай ягід, хоча далі все залежатиме від погодних умов цього літа, пише SEEDS.

Росте чорниця у лісі з хвойних і частково листяних порід. Сусідство з хвойними деревами аж ніяк не випадкове: чорниця, як і сосна, надає перевагу кислому грунту, в якому близько залягають ґрунтові води. Також хвойні дерева створюють для куща необхідну тінь.

«Цвітіння чорниці починається в травні і триває до початку червня. Віночок має світло-зелене забарвленням. Сам квітка форми витонченого глечика. Нектар червоного кольору має дуже приємний, солодкуватий аромат. Квітки куща є прекрасним медоносом. Найчастіше перші плоди достигають у липні, при цьому плодоношення рослини і збір врожаю тривають аж до кінця серпня», – повідомляє Подільський лісовий офіс.

У лісі ягоди дозрівають неодночасно, на одному кущі можна побачити як ягоди блакитного забарвлення, так і вже повністю доспілі плоди темно-синього, практично чорного кольору.


Залишити коментар