Вт. 24 Грудня 2024

“Платонова фазенда” допоможе безробітним та переселенцям

У Добровеличківській громаді, що на Кіровоградщині, розробили проєкт, спрямований на вирощування та збір в екологічно чистій місцині овочів та фруктів. До роботи планують залучити переселенців та безробітних жителів громади, водночас забезпечувати продуктами жителів великих міст, пише SEEDS.

Проєкт з кошторисом 17 тисяч доларів реалізують за рахунок донорів впродовж березня-жовтня цього року, зазначила депутатка Добровеличківської селищної ради та менеджерка з підготовки та реалізації проєктів “ДІЯ” Тетяна Нехайчук.

“Ми боялись, що буде дефіцит продуктів та продовольча криза. Щоб запобігти цьому ми і розробили цей проєкт”, – уточнила жінка. Умовно назвали свій город “Платонова фазенда”, на честь молодшого сина Платона.

Головна ідея “Платонової фазенди”- охопити роботою непрацевлаштованих людей, які мають свою присадибну ділянку, аби ті могли використати її з користю –  посадити на ній різні види та сорти фруктів та овочів, згодом розширити асортимент та знайти та розробити шляхи реалізації вирощеної продукції.

За словами жінки, минулого року найбільшою популярністю користувались кабачки та цибуля. Цьогоріч хочуть розширити асортимент своєї продукції, виростити нові види капусти, помідорів та інших овочів. Також планують закупити систему поливу, щоб автоматизувати процес вирощування.

Як інновацію, планують запустити відео-спостереження за земельною ділянкою в режимі онлайн. Тобто клієнт може переглядати, як ведеться обробіток, догляд ділянкою та вирішити, що саме він хоче замовити, які ягоди, фрукти чи овочі. Потім через чат-бот клієнт оформлюватиме замовлення про певний набір продуктів та його відправляють за можливої доставки, пише gre4ka.info

За словами пані Тетяни, вони хочуть побачити, наскільки результативним та корисним буде цей пілотний проєкт та потім масштабувати його по багатьом громадам, передаючи свій досвід, оскільки це свого роду франшиза.

Керівниця проєкту також зазначає, що у майбутньому має ідею облаштувати “зелену садибу”, – оформити мальовниче місце, куди могли би приїжджати люди з міст та містечок на відпочинок на свіжому повітрі.

 


Залишити коментар