Чт. 21 Листопадаа 2024

Орендарі землі тепер не можуть безкарно випалювати суху рослинність або її залишки

В Україні набув чинності закон, який забороняє орендарям спалювати залишки рослин. Також заборонено обкошувати землі поблизу торфовищ. Закон покладає забезпечення пожежної безпеки на власника земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна, орендарів та орендарів керівника.

Зміни передбачено Законом № 1259-IX щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій.

Землекористувачам заборонено випалювати суху рослинність або її залишки, обкошувати (з прибиранням скошеного) та оборювати земельні ділянки, прилеглі до торфовищ, полезахисних лісових смуг, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць.

Спалювання бур’яну, листя і сухої трави наносить чималої шкоди. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання.

Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років.


Залишити коментар