Як ширина міжряддя впливає на урожайність кукурудзи
Здійснені в ДУ Інститут зернових культур НААН України дослідження доводять, що урожайність зерна рослин кукурудзи, розміщених за схемою, наближеною до квадрату, вища, аніж за широкорядного посіву.
Про це AgroTimes розповів кандидат сільськогосподарських наук Андрій Горбатенко (ДУ Інститут зернових культур НААН України).
«У ході досліджень 2018-2020 рр., під час яких науковці Інституту зернових культур вивчали вплив ширини міжряддя та гербіцидів на водний режим ґрунту, динаміку розвитку пізніх генерацій бур’янів, урожайність кукурудзи, було встановлено, що урожайність сухого зерна кукурудзи вища на 0,53 т/га, або на 7,8 % у посівах з шириною міжрядь 45 см», – сказав науковець.
За його словами, розміщення рослин кукурудзи на полі за конфігурації індивідуальної площі живлення, наближеної до квадрату (45 см × 45 см), як порівнювати із конфігурацією 70 см × 29 см, покращує засвоєння поживних речовин і вологи кореневою системою та пришвидшує надходження їх до надземних органів культури.
Сукупно з посиленням фотосинтезуючої здатності листкового апарату і меншим забур’яненням посівів це позитивно впливає на продуктивність кукурудзи – кількість качанів, масу 1000 насінин та врожайність.
Водночас схема посіву з відстанню між рядами 45 см дає змогу вилучити із технології вирощування просапної культури ґрунтові гербіциди і підвищити рентабельність виробництва з 93 до 122%.
Залишити коментар