Нд. 17 Листопадаа 2024

Селекціонери з України створили сорт огірків, які плодоносять 65 днів

На базі знаменитого сорту огірка “Ніжинський місцевий” селекціонери Крутівської дослідної станції “Маяк” у Чернігівській області вивели новий сорт “Олімп”, який плодоносить 65 днів. Про це повідомляється на сторінці Крутівської громади Ніжинського району у Facebook.

Пише SEEDS.org.ua.

“Справжні давні сорти “ніжинського огірка” вирощують у Крутах на дослідній станції “Маяк”. Ці сорти є унікальними за своїми смаковими властивостями й ідеально підходять для засолу. Єдиний їхній мінус – це нижча врожайність, порівняно з голландськими сортами.

Цю проблему крутівські селекціонери нещодавно виправили, створивши на базі “Ніжинського місцевого” новий сорт “Олімп”, який плодоносить 65 днів і нічим не поступається якостями “Ніжинському місцевому”, – йдеться у повідомленні.

Як розповіла в доданому відео наукова співробітниця станції Надія Птуха, те, що саме в Крутах вирощується всесвітньовідомий сорт ніжинського огірка, підтвердила комісія Академії аграрних наук України, яка перевіряла цей сорт на справжність. Тепер же, в рамках наукової роботи, селекціонери прагнуть його зберегти і покращити. Сорт “Олімп”, виведений у 2020 році, став першим результатом таких старань.

За словами Птухи, ніжинський огірок вважається шедевром світової селекції і неперевершеним сортом. Він вирощувався й засолювався ще в XVII сторіччі, а в ХХ ст. вагонами в бочках експортувався до інших країн.

Районування огірка “народної селекції” відбулося в 1946 році. Та згодом, з появою різних закордонних сортів та поширенням пероноспорозу він майже вивівся. Його навіть виключили з реєстру. Повернули туди тільки в 2009 році, і дослідна станція “Маяк” стала підтримувачем цього унікального сорту.

Цінність ніжинського огірка полягає у смакових якостях, особливо в засоленому вигляді. Якщо його правильно засолити (обов’язково в жорсткій чи напівжорсткій воді) овоч залишається твердим, хрустким, з тоненькою шкірочкою. Властивості сорту обумовлюються, в першу чергу, місцевими ґрунтами, а також рецептами, які промислові засолювачі свого часу тримали в секреті.


Залишити коментар