Пт. 15 Листопадаа 2024

У 2020 році кількість рейдерських атак на бізнес зросли на 30%

Кількість рейдерських атак у 2020 році зросла на третину у порівнянні із 2019 роком. Про це у своїй колонці на Економічній правді розповідає адвокат, молодший партнер ЮК Legal House Анатолій Кисельов, пише agronews.ua.

Росту незаконному заволодінню майна не запобігли низка нововведень, які запровадили у минулому році:

– новий і більш жорсткий порядок проведення державної реєстрації зміни власника;

– профільтрований та просіяний ринок державних реєстраторів;

– новий функціонал Єдиного державного реєстру;

– повернуто принцип територіальності проведення державної реєстрації в межах однієї області, обов’язкова вимога друку нотаріально посвідчених документів на нотаріальних бланках та багато іншого.

Адвокат вказує на те що на сьогодні найбільшим винуватцем у рейдерському захопленні винен сам постраждалий бізнесмен. Та дає поради як навести лад у паперах для мінімізації ризиків успішних рейдерських атак.

Наприклад хорошо прописати статут компанії. Адже рейдери полюбляють проводити маніпуляції із загальними зборами. Також потрібно переглянути повноваження директора. Якщо він не є власником підприємства, влада директора має бути обмежена. Також потрібно добре прописати корпоративний договір.

«Прогнозуючи, що у наступному році буде проголосований законопроект № 4338 від 06.11.2020 року, яким планується позбавити реєстраторів районних адміністрацій права проводити зміни в реєстрах, а також ліквідувати Колегію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції України з 01.01.2022 року, 2021 рік буде останнім роком, коли бізнес зможе ґрунтовно та комплексно налагодити власну корпоративну безпеку, адже в більшості випадків», – додав адвокат Анатолій Кисельов.

Нагадаємо, в Україні фермери об’єднуються для запобігання рейдерству.


Залишити коментар