Лісівники Буковини заходилися вирощувати адамове дерево
Пт. 24 Вересня 2021

Лісівники Буковини заходилися вирощувати адамове дерево

На Сокирянщині лісники започаткували плантацію екзотичної рослини павловнія або адамового дерева. Із 320 саджанців, які посадили минулого року, прийнялось близько половини дерев, повідомляють на сайті Чернівецької ОДА.

Повідомляє SEEDS.org.ua.

Протягом року лісники уважно стежили за розвитком нових дерев та набиралися досвіду.

“Рослини показали гарний приріст, деякі вже восени досягли двох і більше метрів висоти. Павловнія в рік посадки більшу частину своїх ресурсів витрачала переважно на розвиток кореневої системи, тому, відповідно до рекомендацій спеціалістів, ми провели обрізку пагонів лише нинішньої весни, дочекавшись завершення заморозків”, – повідомив провідний інженер лісових культур ДП “Сокирянське лісове господарство” Олександр Цвентарний.

Спеціалісти лісгоспу обрізали стовбур кожного молодого дерева, обробивши після цього зріз, щоб рослину не пошкодили хвороби та шкідники. Поряд із цим, провели фрезування масиву, випололи бур’яни, щоб пагони краще росли.

Насадження цієї культури здатні запобігати ерозійним явищам у родючих ґрунтових горизонтах, відновлювати в найкоротші терміни ділянки землі, постраждалі від пожеж, зсувів, селів та інших природних руйнувань.

У Чернівецькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства заявили, що у разі доброго перенесення кліматичних умов регіону цією рослиною та попиту деревини, то в інших держлісгоспах Буковини лісівники також висадять плантації цієї високорентабельної рослини.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)