Ср. 18 Грудня 2024

В Україні ініціюють розвиток переробної галузі та скорочення експорту сировини

Україна повинна скорочувати експорт сировини та розвивати переробну галузь. З такою ініціативою виступив секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, член депутатської групи «За майбутнє» Іван Чайківський.

«Українці – вправні господарі. Своєю невтомною працею вони досягають рекордних врожаїв, надоїв та приросту худоби. Наша держава щороку експортує мільйони тонн зерна найвищої категорії. І кожного разу, продаючи його за кордон як сировину, втрачає гроші, бо готова продукція в рази дорожча», — повідомив нардеп на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що під час онлайн-засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики було обговорено пропозиції до програми діяльності Кабміну.

Розуміючи ситуацію, яка складається в переробній галузі сільського господарства, виступив з ініціативою підтримки переробки сільськогосподарської продукції та переходу від сировинної країни до країни, яка експортує товари з доданою вартістю. Переконаний: підприємці повинні переробляти сировину в себе вдома. Це створить нові робочі місця та спрямує додатковий дохід у скарбницю держави.Тому вважаю підтримку та розвиток переробки сільськогосподарської продукції одним із ключових завдань уряду», — відзначив Іван Чайківський.

Ініціативу було підтримано та внесено в перелік пропозицій комітету.

Раніше Іван Чайківський пропонував гарантувати продовольчу безпеку країни не лише в період карантину для запобігання коронавірусу, а й після епідемії шляхом створення внутрішньої переробки та імпортозміщення. Більше читайте в інтерв’ю за посиланням.

Зараз час зайнятися розвитком внутрішньої переробки агропродукції та перепрофілюванням частини виробництв на імпортозаміщення окремих груп товарів. Україна щороку збирає урожай близько 70 млн т зернових, плюс 20-25 млн т олійних культур. А споживаємо зернових усередині країни – 20 млн т та олійних 14,12 млн т, тобто сумарно 34,12 млн т. Тож решту, 55-61 млн тонн, щороку продаємо. Ось цю надлишкову сировину потрібно частково продавати, а іншу частину переробляти на додану вартість, що збільшить доходи виробників і зменшить залежність країни від імпорту», – зазначав Іван Чайківський.


Залишити коментар