Чт. 12 Грудня 2024

На городи українців тишком заповзає неймовірно корисний змієподібний огірок

Трихозант, він же змієподібний огірок, японський огірок, змієподібний гарбуз – цю дивовижну рослину дійсно вважають близьким родичем саме гарбуза. В Україні його не часто зустрінеш – не всім відомі корисні якості цієї рослини. Однак за кордоном його вирощують досить активно, пише SEEDS.

Трихозант рослина однорічна. Його неймовірно довгі плоди завдовжки часом сягають одного метру, а то і більше. Під час росту плід часто химерно вигинається, через що трихозант і отримав в народі назву змієподібний огірок.

Всередині трихозанту м’яка, ніжна м’якоть. Колір зрілих плодів – помаранчевий, з червоною м’якоттю.

Виглядають дозрілі різнокольорові плоди трихозанту дуже красиво. Крім того його квітки, схожі на сніжинки, ввечері виділяють незабутній аромат, що нагадує запах жасмину.

Сьогодні відомо понад 25 сортів трихозанту. Багато з них доступні в магазинах України за вельми доступною ціною.

В їжу, зазвичай, використовують молоді плоди трихозанту в свіжому, відвареному або смаженому вигляді. За смаком смажені плоди нагадують білі гриби, а сирі – редис.

Трихозант дуже люблять в країнах Південно-Східної Азії. Там в їжу використовують не тільки плоди, але й вусики, і стебла, і молоде листя, і навіть коріння.

З зеленого листя, що містять мінерали і амінокислоти, заварюють корисний чай.

Подрібнений корінь трихозанта використовують у вигляді присипок при екземі, настій кореня – для промивання різних ран. Відваром цієї рослини знижується підвищена температура тіла і відмінно вгамовується спрага. Рослини корисні людям з серцево-судинними захворюваннями і страждаючим атеросклерозом.

Зазвичай трихозант, як і всі виткі рослини, вирощують на опорах. Щоб плід не викривлявся, до його кінця радять підвішувати камінь або інший вантаж.

Трихозанту переважно вирощують в теплиці на шпалерах. Однак в умовах гарного літа з теплими ночами він прекрасно росте і у відкритому грунті. Його попередниками можуть бути сидерати, ранні капуста і картопля, томат, бобові культури, цибулю. Не можна садити трихозант тільки після гарбузових культур – його найближчих родичів.

Є й кілька АЛЕ в вирощуванні цього екзота – рослина не переносить близького залягання грунтових вод, висуває підвищені вимоги до температури і вологості повітря. Крім того ця культура теплолюбна, не виносить заморозків, навіть незначних. Однак в умовах тотального потепління, трихозант цілком підходить клімату більшості регіонів України.


Залишити коментар