Пн. 17 Червня 2024

Трояндова олія рятує томати від шкідників

В експерименті вчених Токійського університету рослини томатів, оброблені трояндовою ефірною олією, мали на 45,5% менше пошкоджень шкідниками, ніж контрольні рослини.

Видання пояснює, що терпеноїди – це різноманітний клас органічних летких сполук, які містяться в рослинних ефірних оліях. Вони відповідають за їх характерний аромат і часто мають лікувальні властивості. У цьому контексті вони важливі, оскільки регулюють захист рослин від шкідників.

У новому дослідженні вчені Токійського університету хотіли перевірити, чи можуть терпеноїди в ефірних оліях мати подібний ефект. Вони застосували 11 різних ефірних олій до ґрунтових рослин томатів у горщиках і провели молекулярний аналіз, щоб побачити, як змінюється експресія генів у тканинах рослини.

Вони виявили, що з протестованих ефірних олій трояндова виявилася найкращою. Потім вони провели масштабніший польовий експеримент. В експерименті рослини томатів, оброблені таким чином, мали на 45,5% менше пошкодження шкідниками порівняно з контролем. Це свідчить про те, що принаймні ефірну олію троянди можна використовувати для зменшення використання пестицидів у практичному контексті.

«Наші результати були підтверджені в польових випробуваннях, надавши докази того, що ефірна олія троянди є ефективним біостимулятором для посилення захисту рослин від шкідників. Примітно, що розчин ефірної олії троянди також мав додаткову перевагу, залучаючи травоїдних хижаків, таких як Phytoseiulus persimilis . Наші висновки пропонують практичний підхід до просування органічного виробництва томатів, який заохочує екологічно чисті та стійкі практики», – підсумовують дослідники в дослідженні.

Петрушка жовтіє, що це спричинило

 


Залишити коментар