Чт. 30 Травня 2024

Інверторний генератор: його види та принцип використання

Generator, Alternator, Equipment

Генератори стали неодмінною частиною нашого повсякденного життя. Вони використовуються як надійне джерело електропостачання під час перебоїв у мережі, для відпочинку на природі, в гаражі, на виробництві і в багатьох інших сферах. Проте не всі розуміють різницю між звичайними та інверторними приладами.

Сьогодні в магазинах можна зустріти різноманітні моделі від різних виробників, які відрізняються потужністю та характеристиками. Але перед тим як обрати генератор https://220volt.com.ua/ua/generatory/tip_generatora_invertornie_generatori/, пропонуємо познайомитись з їх різновидами та принципом роботи.

Принцип роботи інверторного пристрою

Будь-який генератор перетворює теплову енергію, яка виникає при спалюванні палива, на електричну. Однак різні типи стабілізують параметри вихідного струму по-різному. І саме тут полягає основна відмінність між ними.

У звичайних моделях альтернатор працює на одній частоті з двигуном. Тому якість струму безпосередньо залежить від стабільності генератора, що може залежати від різних факторів, таких як навантаження, чистота палива тощо.

Інверторний генератор працює по-іншому — змінний струм, який утворюється альтернатором, спочатку перетворюється на постійний, а потім фільтрується через спеціальний конденсатор та інвертується назад. Це призводить до значного покращення його якості. Саме через це багато хто обирає інверторні генератори, оскільки вони ідеально підходять для чутливої електроніки.

Види інверторних генераторів

Існує три типи інверторних моделей:

  • бензинові — найпоширеніші та найбільш доступні за ціною. Вони популярні серед любителів активного відпочинку, оскільки мають невелику вагу;
  • комбіновані — можуть працювати як на бензині, так і на газу, тому вони є універсальними і економними в експлуатації;
  • зварювальні — призначені для професійного використання і відрізняються особливою стабільністю та надійністю.

Переваги інверторних генераторів

Інверторні прилади мають кілька важливих переваг, які роблять їх привабливими для користувачів. Серед них:

  • Розмір та вага. Порівняно зі звичайними моделями, мають менші габарити та вагу.
  • Мінімальний рівень шуму. Інверторні працюють значно тихіше у порівнянні зі звичайними аналогами. Це досягається завдяки спеціальному пластиковому кожуху та технологіям зменшення шуму.
  • Стабільний вихідний струм. Основна перевага, що робить їх ідеальними для підключення чутливої електроніки. Це виключає ризик пошкодження пристроїв.
  • Економічність. Обладнання ефективно використовує паливо, оскільки двигун автоматично регулює свої оберти залежно від навантаження. Це дозволяє знизити витрати на експлуатацію пристрою.

З урахуванням цих переваг, інверторні генератори стають все більш популярними серед користувачів, які цінують якість, ефективність та зручність в експлуатації.


Залишити коментар