Ціни на картоплю у Європі впали до рекордного рівня

ціни на картоплю

Фото з відкритих джерел.

Ціни на картоплю в Європі різко знизилися, досягнувши найнижчої відмітки за останні чотири роки. На Європейській енергетичній біржі (EEX) у Лейпцигу ф’ючерси на картоплю для переробки з постачанням у квітні 2026 року цього тижня впали до 7,50 євро за тонну, повідомляє EastFruit. Для порівняння, у середині березня, під час саджання картоплі, ціна трималася на рівні 22-23 євро за тонну.

Як зазначає AgroPortal із посиланням на Agrarheute, попит переробних підприємств на незаконтрактовану картоплю у Північно-Західній Європі нині практично зник. Головна причина – слабкий попит на фоні рекордної пропозиції.

Значно зросли площі під картоплею в багатьох країнах регіону. У Німеччині цього року картопля вирощується на 301 тис. гектарів, що на 19 тис. га (6,7%) більше, ніж торік. Загальна площа посівів у Німеччині, Франції, Бельгії та Нідерландах перевищує 650 тис. гектарів, що на 8,3% більше, ніж у 2024 році.

У Нідерландській асоціації виробників картоплі для споживання наголошують на необхідності скорочення посівних площ у наступному сезоні. Там пропонують у 2026 році зменшити їх на 15% у Північно-Західній Європі, аби збалансувати ринок.

Серед альтернативних варіантів використання надлишкової картоплі експерти розглядають її переробку на корм для тварин або застосування у виробництві біогазу.


Залишити коментар