Чт. 21 Листопадаа 2024

Молочний експорт України скоротився через дефіцит сировини

молочний експорт

Фото з відкритих джерел.

Молочний експорт України демонструє неоднозначну динаміку в жовтні 2024 року. Незважаючи на зростання грошової виручки, натуральні обсяги експорту молочних продуктів показали спад через дефіцит сировини та несприятливу ринкову кон’юнктуру. Про це повідомляє Асоціація виробників молока.

Основні показники експорту

У жовтні 2024 року Україна експортувала 9,10 тис. тон молочних продуктів вартістю 25,40 млн доларів. Порівняно з вереснем натуральні обсяги знизились на 5%, хоча грошова виручка зросла на 1%. За десять місяців 2024 року загальний експорт склав 101,64 тис. тон на суму 250,14 млн доларів, що на 10% більше в натуральному та на 13% у грошовому вираженні порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Структура експорту

Ключовими експортними категоріями в жовтні стали:

  • Вершкове масло та сири – по 24% від загального експорту
  • Згущене молоко та вершки – 21%
  • Казеїн та казеїнати – 13%

Динаміка за окремими категоріями

Експорт незгущеного молока та вершків у жовтні склав 2,56 тис. тон (-3% до вересня), принісши 1,82 млн доларів. Поставки згущеного молока зросли на 10% до 2,09 тис. тон з виручкою 5,21 млн доларів. Експорт сирів збільшився на 16% до 1,41 млн тон, забезпечивши надходження 6,17 млн доларів.

Причини скорочення експорту

За словами аналітика Асоціації виробників молока Георгія Кухалейшвілі:

“В жовтні тривало скорочення натуральних обсягів молочних продуктів з України через дефіцит молока-сировини та необхідність закривати потреби внутрішнього ринку в молочних продуктах, зокрема в вершковому маслі, імпорт якого суттєво виріс”.

Вплив зовнішніх факторів

Основними чинниками, що вплинули на експорт, стали:

  • Тривала літня спека
  • Перебої в роботі вентиляційних систем на фермах через російські обстріли
  • Зниження цін на вершкове масло в ЄС через імпорт дешевої новозеландської продукції

Імпортні показники

У жовтні імпорт молочних продуктів склав 4,92 тис. тон, що на 3% менше порівняно з вереснем. За січень-жовтень 2024 року імпорт скоротився на 5% до 46,77 тис. тон. Позитивне зовнішньоторговельне сальдо в жовтні становило 2,13 млн доларів.

Як не купити фальшивий сир: простий тест у магазині


Залишити коментар