Місячний посівний календар на червень 2023 по днях
Червень – доволі клопіткий місяць для власників городу та саду. Щоб посівні роботи пройшли вдало і урожай був багатим, плануйте справи на городі з урахуванням місячного календаря. Місячна фаза визначає, наскільки врожайним вважається день для посівів, і які культури краще сіяти в певну дату.
Місячний посівний календар на червень 2023 по днях
1-3 червня – сприятливі дні для посадки всіх видів капусти, а також цибулі, зелені, кабачків, квасолі, сидератів. Також можна садити однорічні квіти, троянди, шипшину, малину, ожину. Допускається підгодівля мінеральними добривами. Можна обрізати і прищеплювати дерева – рани легко заживають.
4 червня – день повного місяця. Роботи з рослинами не проводяться.
5-6 червня – посадка цибулі на сівок, гострого перцю, спаржі. Хороші дні для посадки кучерявих квітів, винограду, полуниці та суниці. Можна садити плодові дерева і волоський горіх. Дозволені підгодівлі фосфатними добривами і боротьба з бур’янами, але не варто поливати і обрізати рослини.
7-9 червня – неродючі дні. Посіви та посадки не рекомендуються. Можна пасинкувати, прищеплювати і обрізати рослини, розпушувати грунт, боротися з бур’янами і обрізати вуса полуниці.
10-12 червня – родючі дні для посіву будь-яких рослин, особливо зелені, лікарських трав і приправ. Також можна сіяти гарбуз, капусту, квасолю, моркву. Поливи дуже помірні. На клумбі можна посадити цибулинні квіти і внести гній. Можна удобрювати і обробляти рослини натуральними засобами, але не хімічними.
13-16 червня – проводиться замочування насіння, поливи та підживлення городу, підгортання картоплі, боротьба з бур’янами. Проріджування сходів, пасинкування. Можна розпушувати і розпушувати грунт. Для посівів дні не родючі, хоча можна садити троянди і малину.
17-19 червня – дні молодика. З уже посадженими рослинами краще нічого не робити. Можна посадити квіти і вічнозелені чагарники.
20-21 червня – дуже вдалий день для посадки будь-яких овочів на насіння або на плоди, а також для посадки будь-яких квітів. Також дозволене внесення будь-яких добрив і обробка рослин будь-якими хімікатами. Можна обприскати сад, якщо з’явилася тля або парша.
22-24 червня – дозволені посадки будь-яких овочів, замочування насіння, пасинкування помідорів і підгортання картоплі. Вдалі дні для боротьби з бур’янами і шкідниками овочів. Не варто пересаджувати рослини і садити дерева, оскільки у рослин в ці дні уразливе коріння. Поливи дуже помірні.
25 червня – неродючий день для посівів овочів, а також для підгодівлі, поливів, пересадок і пророщування насіння. Можна орати і розпушувати грунт, білити і обрізати дерева, видаляти хворі гілки. Також можна збирати перший урожай полуниці і молодої картоплі.
26-27 червня – посів огірків, дині, кавуна, цвітної капусти, баклажана. Хороші дні для посадки ягідних кущів, винограду і троянд. Дозволені мінеральні та натуральні підгодівлі, поливи, пасинкування. Можна прорідити слабкі саджанці. Не рекомендується прищеплювати дерева і обробляти їх отрутохімікатами.
28-30 червня – не дуже родючі дні для посіву овочів, але можна сіяти зелень, салат і квіти. Добре вдаються щеплення, обрізки і покіс газону. Можна рясно поливати рослини, боротися з личинками і слимаками, обприскувати сад від хвороб. Однак не рекомендується розмножувати рослини діленням цибулин і коренів.
Залишити коментар