Чт. 24 Квітня 2025

Середній чек на продукти харчування в Україні зріс на 19%

середній чек

Фото з відкритих джерел.

Середній чек на продукти харчування в Україні зріс майже на п’яту частину. Згідно з результатами щорічного дослідження споживацької поведінки, проведеного Deloitte Ukraine, українці змушені змінювати свої витрати під впливом війни та економічної нестабільності. Про це пише AgroPortal.

Порівняно з довоєнним періодом, середній чек на продукти харчування зріс на 19% в офлайн-магазинах і на 18% в онлайн-торгівлі. Загалом, 37% опитаних українців збільшили витрати на харчові продукти та медикаменти.

Як зазначається у дослідженні, українці загалом скоротили витрати в більшості категорій — від 36% до 72% залежно від товарної групи. Водночас є й винятки. Найменше українці економлять на дитячих товарах, продукції для домашніх тварин та готовій їжі.

Особливості споживання відрізняються за віковими групами. Серед українців віком 18–27 років спостерігається найменший рівень заощадливості на продуктах харчування — 56%, і на готовій їжі — 57%.

Незважаючи на активний розвиток онлайн-шопінгу, більшість українців продовжують купувати продукти традиційним способом. За даними дослідження, 72% респондентів обирають офлайн-магазини для придбання продуктів харчування.

За словами Олександра Ямпольського, директора, керівника галузевої групи з ритейлу та оптової дистрибуції Deloitte Ukraine:

«Попри виклики воєнного часу, українці демонструють стійкість у своїх споживацьких звичках. Ми спостерігаємо зміщення фокусу з частоти покупок на збільшення середнього чека, особливо в таких категоріях як продукти харчування та медикаменти, де 37% опитаних збільшили витрати».

Також Ямпольський відзначив вплив громадянської позиції споживачів:

«Українці продовжують віддавати перевагу соціально відповідальним бізнесам: 62% респондентів уникають компаній, які не вийшли з ринку рф, а для 55% опитаних важливо, щоб бізнес допомагав ЗСУ. Це демонструє високий рівень громадянської свідомості та готовність підтримувати економіку в складний час».

Раніше ми писали про те, що ціни на оренду ростуть: де в Україні найдорожче житло.

Ціни на оренду ростуть: де в Україні найдорожче житло


Залишити коментар