Зміна клімату впливає на ціни вина, оливкової олії, кави та какао

виноград

Виноград, фото з відкритих джерел

Глобальне потепління суттєво впливає на виробництво та вартість популярних продуктів харчування. Зміни клімату призводять до нестабільності погодних умов у ключових регіонах вирощування, що відображається на цінах та доступності таких товарів, як вино, оливкова олія, кава та какао. Про це пише UkrAgroConsult з посиланням на The Wall Street Journal (WSJ)

Кліматичні виклики для виробників

Екстремальні погодні умови в різних частинах світу негативно впливають на врожайність. Спека та посуха в Середземномор’ї пошкодили оливкові гаї, що призвело до подвоєння цін на оливкову олію за останні два роки. У Західній Африці подібні умови спричинили рекордне зростання цін на какао-боби. Виробництво кави у В’єтнамі постраждало через сильну посуху, а проливні дощі в Італії призвели до поширення хвороб винограду.

Адаптація фермерів до нових реалій

Виробники активно шукають шляхи пристосування до змінених умов. Серед методів – встановлення іригаційних систем, впровадження посухостійких культур та перегляд традиційних методів вирощування. Наприклад, виноградарі Бордо змінюють підходи до догляду за лозою, зберігаючи більше листя для захисту від сонця. Деякі виробники розглядають можливість переміщення виробництва у більш сприятливі кліматичні зони.

Пошук альтернатив та майбутнє ринку

Зростання цін на традиційні продукти стимулює пошук замінників. Однак для деяких специфічних товарів знайти альтернативу складно. Виробники експериментують з новими регіонами вирощування, такими як Канада та Швеція, але налагодження виробництва потребує часу.

Раніше ми писали про те, що українська черешня динамічно дешевшає.


Залишити коментар