Українська черешня динамічно дешевшає

Ціни на черешню в Україні за тиждень знизилися на 12%.

черешня

Черешня, фото з відкритих джерел

Ринок черешні в Україні демонструє динамічні зміни, зумовлені погодними умовами та збільшенням пропозиції. Про це пише Агробізнес Сьогодні з посиланням на EastFruit. Аналітики EastFruit відзначають суттєве зниження цін та проблеми з якістю продукції, що впливає на всіх учасників ринку.

Погодні фактори та їх вплив на якість черешні

Через дощову погоду якість української черешні, яка надходить на ринок, на сьогоднішній день оцінюється нижче за середню.

Зазначається, що наразі обсяги пропозиції місцевої ягоди поступово збільшуються, що чинить тиск на ціни. Однак садівники сильно занепокоєні рясними опадами, які, на їхню думку, можуть згубно позначитися як на обсягах збирання ягоди, так і її якості.

Динаміка цін та порівняння з минулим роком

Так, станом на 21 червня черешня в Україні надходить у продаж за ціною 40-70 грн/кг ($0,99-1,73/кг), що в середньому на 12% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня.

«Основною причиною зниження цін у даному сегменті виробники називають надлишок пропозиції черешні на ринку на тлі суттєвого зниження попиту. Крім того, продавці неякісної черешні прагнуть якнайшвидше позбутися такої продукції, збиваючи ціни, в тому числі і на якісний, калібрований та сортовий товар», – відмічають аналітики.

Проблеми якості та їх вплив на ціноутворення

Ще одним фактором для зниження відпускних цін на місцеву черешню стало різке погіршення якості даної ягоди. Проблеми з якістю черешні зумовлені дощовою погодою у основних регіонах виробництва. Через підвищену вологість ягода на деревах тріскається, і продати такий товар за високими цінами практично нереально.

Аналітики зауважують, що на сьогоднішній день ціни на місцеву черешню в Україні вже в середньому на 36% нижчі, ніж за аналогічний період минулого року.

Раніше ми писали про нові тренди сільськогосподарських культур та динаміка посівних площ України.


Залишити коментар