![](https://tenews.org.ua/wp-content/themes/uanews-te/assets/img/ads/electric-banner-s.gif)
Сирна пластика та “читання корони”: перелік нематеріальної культурної спадщини збільшився
![](https://agroter.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/chytannya-korony.jpeg)
До Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України додали чотири нові елементи. Серед них – традиції Гуцульщини, Покуття, Волині та Бессарабії.
Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.
Серед нових елементів спадщини українців:
- Традиція виконання ритуального чоловічого танцю “Сербен” у селі Чортовець Городенківської міської ради. Його виконують на Великдень чоловіки біля церкви. Етнографи вважають, що він схожий сербський військовий чоловічий танець. Крім села Чортовець сербен також популярний у місцях компактного проживання уродженців села за кордоном.
- Культура традиційної гуцульської сирної пластики. Ця традиція побутує в селах Брустури, Космач, Прокурава, Шепіт, Річка, Снідавка Косівського району та селах Криворівня, Чорний потік, Красник Верховинського району;
- Весільний обряд «читання корони» Волині. Його спільно подали на затвердження Рівненська та Волинська області.
Залишити коментар