Сб. 15 Червня 2024

У якій країні найбільше в світі вирощують бананів

Банани є основними фруктами в усьому світі. Їх виробництво є життєво важливим у багатьох тропічних і субтропічних регіонах, суттєво впливаючи на місцеву економіку та створюючи можливості для працевлаштування.

Світове виробництво бананів становить приблизно 86 мільйонів тонн на рік, причому Індія лідирує як провідний виробник з виробництвом 14,2 мільйона тонн. Слідом за Індією до списку увійшли Бразилія, Еквадор, Китай, Філіппіни, Індонезія, Коста-Рика, Мексика, Таїланд і Колумбія. У 2024 році

Прогнозується, що Індія збереже свою позицію як провідного виробника бананів у світі з обсягом виробництва в 33 мільйони тонн, цифра, яка підкреслює її ключову роль як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках бананів. Примітно, що штат Махараштра, розташований у центрально-західній Індії, є одним із ключових районів вирощування бананів, що сприяє такому значному врожаю. Домінування Індії у виробництві бананів також відображається на її споживанні, що робить її найбільшим споживачем у світі.

Друга за величиною країна з виробництва бананів – Китай. Більшість бананів вирощують у найпівденніших, тропічних і субтропічних регіонах, зокрема в провінціях Гуандун, Юньнань і Хайнань. Ці території створюють ідеальні умови для вирощування бананів, що значно сприяє високому рівню виробництва в Китаї.


Залишити коментар