Чт. 30 Травня 2024

Вчені створили бджолу-робота

Компанія Festo презентувала свій останній прорив у галузі автономних літальних технологій: BionicBee. Ці мініатюрні роботизовані комахи, найменші з коли-небудь створених Festo, здатні роїтися в тісні формації.

Кожна бджола BionicBee має довжину 220 мм при розмаху крил 240 мм і важить всього 34 г. В купі зі своїми мініатюрними розмірами ці літаючі роботи демонструють чудову координацію та навігаційні здібності, завдяки передовим технологіям.

Використовуючи сигнали від надширокосмугових якорів, стратегічно розміщених у приміщенні, BionicBee точно орієнтуються в середовищі, забезпечуючи політ без зіткнень. Центральний комп’ютер керує їхньою ройовою поведінкою, визначаючи оптимальні шляхи польоту для збереження цілісності рою.

Попри компактний розмір, кожна бджола BionicBee містить основні компоненти, такі як безщітковий двигун, сервоприводи для управління крилами, акумулятор і комунікаційні технології.

Дуже важливо, що команда Festo забезпечує однорідність BionicBee завдяки ретельній збірці та процесам калібрування. Будь-які незначні відмінності в конструкції виявляються і виправляються за допомогою функції автоматичного калібрування, що гарантує стабільну продуктивність і безпечну поведінку рою.


Залишити коментар