Чт. 30 Травня 2024

Нові горизонти України у лісовому господарстві завдяки допомозі Чехії

Віктор Смаль

Фото зі сторінки у Фейсбук Віктора Смаля

Чехія виділяє 750 тис євро для підтримки і розвитку української лісової галузі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук голова Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Смаль.

Чесько-Українське партнерство виходить на новий рівень. Розпочинаємо спільний проєкт щодо посилення потенціалу України у сфері моніторингу лісів, відповідно до європейських стандартів.

Мета даного проєкту – підтримати якість та комплексність системи моніторингу лісів в Україні і таким чином сприяти підвищенню якості даних.

Під час офіційної зустрічі з директором Інституту лісового господарства Чехії (ÚHÚL) Мареком Млкусеком обговорили деталі співпраці між Україною та Чехією в рамках проєкту «Посилення потенціалу України у сфері моніторингу лісів для приведення його у відповідність до стандартів ЄС».

Співпраця передбачає, зокрема:

  • розробку програмного забезпечення для збору даних під час лісовпорядкування UKRTAX з використанням методів ДЗЗ та обробки даних, зокрема – супутникових даних COPERNICUS та LANDSAT;
  • обладнання робочих місць ДЗЗ/GIS на базі ВО «Укрдержліспроект» (комп’ютерне обладнання та навчання фахівців);
  • створення спеціалізованої аудиторії для ДЗЗ/GIS на базі НУБіП (комп’ютерне обладнання та оновлення навчальних модулів).

Чехія – наш надійний партнер на шляху відновлення та сталого розвитку, а даний захід став початком нового етапу співпраці.

Наступний крок – підписання меморандуму про взаєморозуміння між Держлісагентством, Українським науково-дослідним інститутом лісівництва і агромеліорації ім. Г.М. Висоцького, ВО «Укрдержліспроект», Національним університетом біоресурсів та природокористування України та Інститутом лісового господарства Чехії.

Дякую Мареку Млкусеку за візит, продовжуємо розвивати партнерські відносини та разом реалізовувати проєкти!


Залишити коментар