Чт. 30 Травня 2024

Добірка чуттєвих фільмів про материнство

день матері

Ілюстративне фото з мережі

7 потужних фільмів про материнство з врахуванням порад психолога пропонує INSIDER.

Кожен рік у другу неділю травня у світі відзначається міжнародний День матері — привід звернути увагу та подякувати за титанічну роботу й надважливу місію жінок у ролі мам. Разом із цим найважча професія — материнство — приховує у собі виклики та помилки, з якими жінки зіштовхуються щодня.

Спеціально до цього свята «Фонд Маша» разом із психологинею та арттерапевткою Центру «Незламна» Оленою Катеринич підготували збірку кінострічок про мам. Кожен із цих фільмів розповідає про те, як іноді непросто виховувати дітей, про безмежну віру, любов та жертовність.

«Мачуха», США, 1998

Драматичний та глибокий фільм про материнську ніжність і мудрість. Мама завжди залишається людиною, яка думає про дітей, їхній спокій, біль, щастя та майбутнє. І навіть помираючи, вона турбується, як не скривдити дітей, дати їм підтримку й любити крізь час.

«Мій янгол-охоронець», США, 2009

У фільмі розгортається історія материнської сліпої любові, бажання володіти, контролювати, керувати, приймати рішення за всіх. Де та межа між коханням і власними амбіціями? Яка дитина важливіша: слабка та хвора чи здорова та вперта? І чи однаково сильно ми любимо своїх дітей?

«Кімната», Канада, 2015

Жінка може створити для своєї дитини абсолютно щасливий світ, навіть перебуваючи в полоні. Світ, у якому на першому місці завжди інтереси дитини. Або ж світ дитини може стати суцільним жахом навіть попри наявність усіх можливих ресурсів. Обирати лише нам.

«Таллі», США, 2017

У центрі сюжету — сорокарічна мати трьох дітей Марло. У неї не вистачає часу на себе та стосунки з чоловіком. Цей фільм буде корисним для мам, які попри відсутність сил, хворобу, слабкість все одно приберуть, пошиють, владнають, все встигнуть. Але важливо розуміти: іноді наша сила — в нашій слабкості, тому треба вміти приймати  допомогу, щоб не стало занадто пізно.

«Прорив», США, 2019

Фільм про жіночу впертість, силу, віру в Бога і в себе. А ще про людей, які завжди поруч: добрих, чуйних, справжніх. Адже Бог розмовляє з нами через людей, треба вміти це помічати й цінувати. Кінострічка заснована на реальних подіях.

«Чотири хороші дні», США, 2020

Що може бути страшніше, ніж наркозалежна дитина? Доросла дитина, яка повільно помирає і не може припинити вживати наркотики. І щоразу, коли донька розуміє, що не може більше так жити, вона йде до матері. А мати не може любити свою дитину менше, бо їй гостро болить її біль, вона відчуває свою провину й хоче повернути онукам їхню маму.

«Син», США, 2022

Важка драма про підлітка. Цей фільм розповідає про велику потребу дитини в родині, яка дає безпеку, турботу і впевненість у завтрашньому дні. Підлітки особливо чутливі люди. Хоч вони вже майже дорослі, але ще діти. І їм потрібні постійна підтримка, любов, спокій і впевненість, що про них не забули.

Приємного перегляду! Та пам’ятайте — ви найкраща мама для своїх дітей.


Залишити коментар