Тростянецький фермер створив та запатентував безрамковий вулик (відео)
Природні умови для бджіл без використання рамок.
Фермер із Тростянця Микола Мірошніченко запатентував свою модель вулика в Українському національному офісі інтелектуальної власності та інновацій. Своєму винаходу він дав назву “Половецький вулик”. Про подію і особливості винаходу розповідає Суспільне Суми.
В Охтирському центрі культури та дозвілля тростянецький фермер Микола Мірошніченко презентував вулик власного виробництва. Основна відмінність моделі “Половецького вулику” – в ньому немає рамок.
Винахідник розповідає, має сховище на півтори тисячі бджолосімей і медогонку на 120 рамок, та вирішив переходити на нову модель господарства. У новій циліндричній моделі вулика можна у міру заповнення сот один за одним знімати сектори вулика. Таким чином принципово спростивши виробництво меду.
Ми перемістили бджіл в природу. Надали їм абсолютно природні умови. Як вони жили і строїлося міліони років до того, як пересадили бджіл на рамку.
Чоловік запатентував свою модель вулика в Українському національному офісі інтелектуальної власності та інновацій. Бджоляр з Великої Писарівки Сергій Іншин опікується пасікою з 1986 року. Говорить, нині хоче спробувати нову модель вулика.
Донька винахідника Анастасія Осьонова, каже, підтримала ініціативу батька.
Це щось нове і в ці складні часи, думаю, дуже важливо щось створювати і розробляти нове. Потрібно читати дуже багато інформації, щоб створити дійсно щось нове і корисне.
Охтирчанин Андрій Бондар працює нафтовиком. У вільний час пасічникує. Розповідає, у нього на подвір’ї шість корпусних вуликів моделі “Український” — з рамками. На презентації взяв собі один безрамковий. Яким віддати перевагу в майбутньому, каже, ще не вирішив.
Буду вивчати все це виробництво. Може будемо і об’єднувати. Хочеться вдома поставить, спробувати, подивиться на результат і рекомендувати усім друзям.
На презентацію зібрались бджолярі з Охтирки, Тростянця та Великої Писарівки. Загалом, близько двох десятків пасічників.
Раніше ми писали, що студент Університету Тескоко збільшує виробництво меду за допомогою 3D-друкованих вуликів.
Залишити коментар