Чт. 30 Травня 2024

Бунт у селі на Львівщині через вітряки (відео)

вітряки

Ілюстративне фото з мережі

У селі Грімне, що на Львівщині, іноземний інвестор готовий викупити земельні паї та вкласти 62 мільйони євро у побудову вітрових електростанцій. Водночас жителі села остерігаються такого будівництва по сусідству. Юристи кажуть, що закон не обмежує встановлення вітряків неподалік населених пунктів. Про це повідомляє Zemliak.com з посиланням на Суспільне Львів.

«Там зацементують всю землю. В нас землі родючі. На таких землях не ставляться вітряки. Більше того, розташують їх за 450 м від села! Так не можна, тут і бджоли пропадуть!», — каже жителька Галина Прусак.

Серед селян є й ті, хто підтримує таку ініціативу.

«Вітряки не є зі шкідливою якоюсь електроенергією. І я думаю собі, що нас тільки цікавило питання, що ми в цьому селі будем мати з цього. Там чотири-п’ять гектарів землі мало б бути під то все. Один ар буде під продаж 2000 доларів. Так озвучили на зборах»,  — каже Микола Смольський.

Наразі встановлення вітряків лише на стадії обговорення. У селі вже двічі відбулися збори мешканців з цього приводу. Вітрову електростанцію планує зводити товариство «Галицька енергоперспектива».


Залишити коментар