До України привозять картоплю з Білорусі

У Молдові, за інформацією аналітиків, середня оптова ціна на картоплю вже місяць практично не змінюється – 8 леїв/кг ($0,45/кг). При цьому в сусідній Україні другий тиждень ціна на цей продукт знижується (до $0,47/кг) і вже майже зрівнялася з його ціною на молдавському ринку.

Про це повідомляє EastFruit.

Коментуючи ситуацію на українському ринку картоплі, аналітики EastFruit вказували на споживчий попит, що знижується, і спроби фермерів реалізувати товарні залишки минулорічної продукції як основні чинники, що тиснуть на рівень цін.

У Молдові запаси картоплі у сільгоспвиробників були порівняно невеликі навіть у першій половині зими, а в січні через псування продукції в сховищах вони намагалися продати її за зниженими цінами (що, до речі, зафіксував ціновий моніторинг EastFruit). Тобто, наприкінці зими у фермерських господарствах країни залишилися мінімальні запаси картоплі.

Відповідно, навіть інтенсивні продажі товарних залишків місцевої картоплі навряд чи суттєво впливають на цінову динаміку ринку плодоовочевого ринку Молдови. Тим паче що вже близько місяця “погоду на ньому роблять” поставки дешевої білоруської картоплі.

Нещодавно деякі молдавські та українські ЗМІ повідомили про збільшення експорту в Україну картоплі з країн Євросоюзу та Молдови. Оператори молдавського плодоовочевого ринку цю інформацію підтверджують, вказуючи на періодичний реекспорт білоруської картоплі з Молдови в суміжні області України.


Залишити коментар