![](https://tenews.org.ua/wp-content/themes/uanews-te/assets/img/ads/electric-banner-s.gif)
В Україні зʼявилася “Асоціація селекціонерів бурої худоби”
![](https://agroter.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/bura-1024x585.webp)
Нещодавно на Сумщині була створена «Асоціація селекціонерів бурої худоби України». Ініціатором початку роботи став ректор Сумського національного аграрного університету, академік НААН України Володимир Ладика.
Про це повідомили у Сумському національному аграрному університеті (СНАУ).
«Об’єднання покликане забезпечити повноцінний діалог із органами державної влади, зокрема Міністерством аграрної політики України, щодо розвитку галузі тваринництва, збереження генетичного потенціалу та вирішення продовольчої безпеки», – зазначив Володимир Ладика.
Днями відбулися перші збори учасників Асоціації селекціонерів бурої худоби України. Представники науки, влади й бізнесу визначили її статут і план роботи на 2024 рік, а також обговорили поточний стан галузі тваринництва Сумщини та країни.
Воєнний стан і територіальна наближеність області до кордону з агресором значно ускладнили роботу фермерських господарств. Так, за даними департаменту агропромислового комплексу Сумської ОДА, поголів’я великої рогатої худоби скоротилося на 8%, як порівняти з періодом до повномасштабного вторгнення. Розв’язати саме цю проблему мають на меті учасники новоствореної асоціації.
Залишити коментар