Сб. 25 Травня 2024

В Україні запроваджено новий платіж за газ – за що доведеться платити

В Україні запроваджено новий платіж за газ. Сума залежатиме від будинку та кількості газового обладнання у ньому. Платити доведеться за технічне обслуговування газових мереж, що знаходяться усередині будинку.

Дізнатися суму обов’язкового платежу може кожен співвласник багатоквартирного будинку. Оператори газорозподільних мереж (філії Газмережі, а також міськ- та облгази) оприлюднили орієнтовну вартість ТО.

Терміни проведення техобслуговування газових мереж та суми

Графіки його проведення в кожному будинку зараз формують. Знайти свою адресу ви можете на сайті свого Оператора ГРМ.

Так, наприклад, у Київській області середній платіж з технічного обслуговування газових мереж із квартири складе 320 грн. Суми будуть різні, все залежить від кількості квартир та технічних особливостей газових мереж.

Важливо відзначити, що ця сума розрахована не на місяць, бо багатьох споживачів лякають, що доведеться платити по 320 грн щомісяця. Це платіж за все ТО, яке проводитиметься раз на 3 або 5 років.

Чим старіша мережа, тим частіше технічне обслуговування

До речі, періодичність проведення технічного обслуговування залежить від віку мереж.

Якщо внутрішньобудинковим мережам не більше 25 років, то обслуговуватимуть їх 1 раз на 5 років. А от якщо мережам у будинку більше 25 років, то техобслуговування доведеться проводити кожні три роки.

Тобто чим старіша система, тим частіше доведеться проводити обслуговування.

Озвучені цифри за технічне обслуговування орієнтовні та не включають транспортні витрати, які визначаються додатково окремо для кожної багатоповерхівки. Тому платіж може бути більшим.

Хто буде проводити технічне обслуговування будинкових газових мереж

Зазначимо, що з 2024 року в Україні має бути відновлено технічне обслуговування будинкових газових мереж за новими правилами.

Після трирічної паузи Міненерго та НКРЕКП завершили усі бюрократичні процедури до кінця 2023 року.

Наразі всі співвласники багатоквартирних будинків, які не мали існуючих договорів або не подали заявку на приєднання до Колективного договору в особі уповноваженого представника, автоматично приєдналися до Типового договору з місцевим Оператором ГРМ (філією Газмережі або міськ- або облгазом).

Але право проведення техобслуговування мають як Оператори ГРМ, так й інші компанії, які мають дозвіл на такі роботи. Але при укладанні договору з іншою компанією потрібно повідомити про це свого оператора ГРМ протягом 15 календарних днів з дати підписання договору.

І найголовніше, платіж на технічне обслуговування приходитиме не раз на місяць, а 1 раз на 3-5 років. За обслуговування мереж та обладнання, що знаходяться безпосередньо у квартирах, доведеться платити окремо.

Кожен власник квартири повинен самостійно підписати додатковий договір з Оператором ГРМ або іншою профільною компанією саме на ТО мереж та обладнання, що знаходяться усередині квартири.


Залишити коментар