Нд. 25 Лютого 2024

Фермери можуть отримати гроші на вирощування шипшини

До переліку культур, які можуть бути вирощені коштом грантів, додали шипшину та мигдаль. Шипшину – для всіх областей України, мигдаль – тільки для Одеської області.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» повідомила Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації.

Садивний матеріал, який використовується у грантовому проєкті, має бути занесений у Реєстр сортів рослин України або Реєстр патентів. В залежності від вибору культури ранжується і сума гранту.

Згадана програма діє для юридичних осіб та ФОПів з КВЕДом на садівництво. Розмір гранту – від 140 тис. до 400 тис. грн на гектар, але не більше 10 млн грн. Кошти можна використати лише для висадки та облаштування нового саду, ягіднику, винограднику площею від 1 до 25 га з встановленням системи зрошення та водозабору.

Термін реалізації проєкту – 18 місяців з часу отримання бюджетних коштів. 70% вартості проєкту висадки складає грант і 30% – власні або кредитні кошти одержувача. Земля у власності або оренді має бути не менше, ніж на 7 років.


Залишити коментар