Сб. 25 Травня 2024

В Україні дефіцит селітри

На початку 2024 р. в Україні фіксується дефіцит одного з основних видів мінеральних добрив – аміачної селітри. Це зумовлено низьким внутрішнім виробництвом продукту та вкрай низькими обсягами імпорту.

Так, у грудні 2023 р. українські заводи в Черкасах та Рівному виробили тільки 59 тис. тонн селітри, повідомляє Інфоіндустрія.

«Заплановано було понад 70 тис. тонн, а передоплати заходять уже на лютий, тобто товар, оплачений у грудні 2023 р., аграрії та трейдери будуть отримувати в лютому 2024 р.», – вказується в повідомленні.

Зі свого боку імпортери та виробники скаржаться на низький попит, що зумовлено скороченням обсягів експорту зерна та іншої продукції АПК.

Проблеми з проходженням кордону в Польщі, обстріли портів та черги на вивезення зерна, що доповнювались боротьбою із готівковим обігом зерна, стали причинами зниження цін і темпів продажу агропродукції аграріями. Таким чином, станом на січень вони не забезпечені коштами для купівлі добрив.

«У грудні й січні завжди аміачна селітра є топовим продуктом для закупівлі та це добриво для підживлення традиційне на українських ланах. Сезон внесення селітри почнеться з високих цін», – прогнозують аналітики.

Ціни на крупи та макарони змінилися


Залишити коментар