Лохина в мішках дозволяє отримати найвищий урожай
Розпочинаючи шлях у ягідництві, не варто боятися експериментувати, водночас не економлячи на вкладеннях, від яких залежить майбутнє бізнесу. Таким шляхом пішли у ФГ «Органік-Захід Груп», що на Львівщині, де вирощують лохину за традиційною технологією та… в мішках і контейнерах.
“В мішках та контейнерах вирощуємо тільки Дюк, адже він ранній. Відповідно, його можна дорожче продати, коли на ягоду ще є хороша ціна. Сорти обирали ще й за смаковими властивостями та рівнем урожайності. Також брали до ували здатність до зберігання й транспортабельність”, – пояснює власник бізнесу.
Агроном підприємства Ганна Луцько каже, що для вирощування в малооб’ємній культурі придатні всі сорти лохини. Але бажано не вирощувати таким способом високорослі сорти, як, наприклад, Нельсон. Краще обирати більш компактні сорти.
“Технологія вирощування лохини в мішках і контейнерах належить до інтенсивних і передбачає отримання найвищого фінансового результату з невеликої площі. Тому для цієї технології треба добирати найбільш маржинальні сорти: або пізні, або ранні”, – говорить Ганна Луцько.
Основні технологічні аспекти вирощування в мішках і контейнерах
- Субстрат має бути волокнистої структури з кислотністю 4,5–5,5.
- Фертигацію проводять з кожним поливом, підтримуючи ЕС робочого розчину в межах 1,0–1,5 та рН 5,0–5,5.
- Зранку, до поливу, вимірюють об’єм дренажу, рН та ЕС дренажу.
- Об’єм дренажу в сонячні дні має становити 25–30 %, в похмурі – 5–10 %.
- Сума ЕС дренажу та ЕС робочого розчину не має бути вищою, ніж 3,1–3,3 м/См. – Для контролю за дренажем монтують дренажну станцію.
- Кількість поливів залежить від об’єму контейнерів, виду субстрату, температури повітря та сонячної інсоляції.
- Для фертигації використовують як комплексні добрива, так і складні рецепти з простих солей та мікродобрив.
- Упродовж дня вологість субстрату підтримують на рівні 60–70 %.
Залишити коментар