Сб. 25 Травня 2024

Садимо капусту під зиму: основні правила

 Як правильно посадити капусту перед зимою, щоб навесні отримати хороший урожай. Зазначимо, що підзимові посадки не даремно знайшли популярність. Культури, які були висаджені восени, на кілька тижнів раніше починають родити, що досить суттєво, коли хочеться чогось свіжого в весняний період.

Садити восени можна різні рослини, але варто пам’ятати, що процес буде дещо відрізнятися від весняної традиційної посадки. На прикладі капусти це можна довести. Посадка в ґрунт восени цього овоча має кілька особливостей, правила її також існують. Про такі слід розповісти докладніше.

Вибір капусти

Для осінньої посадки підійде будь-яка капуста. Садити можна білокачанну, броколі, цвітну. Вибирати потрібно лише сорти, які є середньостиглими або пізньостиглими. Ранні сорти брати не варто, оскільки вони можуть загинути, адже капуста активно росте навіть при низьких температурах.

Як підготувати грядку

Займатися нею слід за місяць до планованої посадки овоча. Обов’язково робити це і до того, як настануть перші заморозки. У ґрунт необхідно внести комплексні добрива з фосфором і калієм, органіку, щоб поліпшити її склад.

Якщо земля глиниста, важка, то обов’язково потрібно внести золу, пісок або листовий перегній. Якщо на обраній ділянці для посадки овоча може зібратися волога, то обов’язково потрібно зробити високу грудку для капусти, оскільки велика кількість води вона не переносить.

Як сіяти капусту восени

Приступати до посадки капусти необхідно, коли вже були легкі заморозки, які швидко пройшли. Вибирати потрібно період, коли температура відносно стабільна, коли різких її стрибків не спостерігається. Коли температура повітря не буде перевищувати 0 градусів, можна приступати до посадки насіння.

Його потрібно помістити в суху землю, не поливати її, щоб капуста не стала проростати й не загинула в результаті цього в холодну погоду. Борозни з насінням потрібно засипати садовим ґрунтом, торфом і піском, змішаними в пропорції 1:2:1. Далі грядку слід укрити матеріалом або ж ялиновим гіллям, щоб захистити насіння від заморозків.

Ці прості поради допоможуть правильно посадити капусту перед зимою. У наступному сезоні вона напевно дасть хороший урожай.


Залишити коментар