Ціни на лохину ще не досягли свого мінімуму

Третій тиждень поспіль місцеві виробники майже лохини щодня корегують відпускні ціни на зібраний врожай, оскільки пропозиція ягід на внутрішньому ринку продовжує збільшуватися. Це тільки надає підтримку раніше встановленим негативним ціновим тенденціям, повідомляють аналітики  «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

Передумовою такої ситуації були сприятливі погодні умови навесні та першій половині літа для вирощування лохини, як і інших ягід цього сезону. Іншими важливими факторами, які продовжують надавати підтримку падінню цін на лохину, є збільшення садивних площ під ягодою за останні 5-7 років й початок плодоношення нових великих плантацій у північних та західних регіонах України. Також додають факт вимушеної міграції за межі України головних споживачів ягід в Україні, а саме близько 6 мільйонів жінок та дітей.

– Враховуючи усі фактори, можна сміливо припустити, що ціни на лохину цього сезону ще й близько не наблизились до мінімальних позначок, через те що збір ягід у деяких господарствах тільки входить в активну фазу. До того ж українські виробники не мають впевненості щодо активного експорту лохини у країни ЄС, через високі очікування на врожай у країнах-виробниках лохини у Європі. Крім того, не варто відкидати й логістичні труднощі, виникненню яких сприяло вторгнення російської армії в Україну, – зазначають в «АПК-Інформ: овочі та фрукти».


Залишити коментар