Ср. 19 Червня 2024

З’явилася найбільша в світі вертикальна ферма овочів і зелені

Більш ніж 100 тис. квадратних метрів площі, на якій вирощують овочі та зелень і 900 тонн урожаю на рік – такі масштаби найбільшої в світі вертикальної ферми, яку нещодавно відкрили поблизу аеропорту Дубай в Об’єднаних Арабських Еміратах, повідомляє SEEDS.

Сучасна автоматизована ферма називається ECO 1. Система сама регулює вологість, температуру, подачу води та поживних речовин для рослин. Тут вирощують руколу, салат, шпинат, пише AgroPortal. І хоча робота такої ферми потребує суттєвих витрат, у великих масштабах виробництво і справді вигідна справа.

Довжина приміщення – 160 метрів, але розміщення рослин у форматі поверхів розширює площу вирощування зелені до 100 тис. квадратних метрів.

Ферма є вигідною не лише з економічної точки зору. Адже сучасна система догляду за рослинами дозволяє заощаджувати воду. Так, для вирощування листової зелені тут витрачається на 95% менше води, ніж під час традиційного господарювання. Також зменшується карбоновий слід і транспортні витрати на постачання зелені до ОАЕ.

І хоча наразі ферма працює від традиційних джерел енергії, в майбутньому планується перейти на роботу від сонячної енергії.


Залишити коментар