Секрети доброго урожаю огірків
Ср. 17 Серпня 2022

Секрети доброго урожаю огірків

Городники з досвідом знають, що огіркам у спекотному липні дуже потрібне підживлення, яке захистить їх від пожовтіння. Овоч цей не вирощує хіба що лінивий, адже він і свіжим смакує, і солоним чи маринованим.  Повідомляють Факти.

«Якщо комах мало, то із запиленням огірків можуть бути проблеми. Щоб збільшити кількість зав’язей, можна провести штучне запилення. Його роблять за допомогою м’якого пензлика, переносячи пилок з чоловічих квіток на жіночі. А краще оббризкати рослини медовою водою”,  — розповів городник з Вінниччини Віталій Поймало.

Якщо регулярно — кожні два тижні — підгодовувати огірки розбавленим молоком, це прискорить їх ріст. Молоко розбавляють водою у співвідношенні 1:2.

Огірки люблять воду. Але все добре в міру. У жаркий період огіркам потрібне дуже часте поливання, як правило, щодня (або через день) теплою водою. При зниженні температури повітря, у похмурі дні поливання або обмежують, або тимчасово припиняють. Поливати огірки найкраще ввечері.

Для мульчування огірків, за словами городника, підійдуть: перегній і перепріла тирса, різана солома і полова, торф, нетканні матеріали й синтетичні плівки.

«Після кожного дощу й поливання ґрунт потрібно розпушувати на глибину щонайбільше 3 — 4 см, щоб не пошкодити кореневу систему. Торф’яний ґрунт навіть при достатньому ущільненні не розпушують, а проколюють вилами для аерації. Огірки найкраще почуваються в сусідстві з квасолею та горохом, кольрабі, капустою, зокрема цвітною, селерою й салатом, ну і, звичайно, з кукурудзою, якщо вона росте з північного боку», — зазначив Віталій Поймало.

 


Залишити коментар