Ср. 19 Червня 2024

Вчені створили перший у світі сорт антикризової картоплі

«Синя картопля «Нілкант Куфрі» — єдина у своєму роді, оскільки її створив індійський фермер Мішрілал Раджпут із Бхопала, штат Мадхья-Прадеш. Цей сорт корисний як для споживачів, так і для фермерів та переробників, пише agronews.ua.

«У порівнянні зі звичайною білою картоплею, синій багатий на антиоксиданти: у 100 грамах картоплі виявлено 100 мг, що майже в 7 разів перевищує вміст антиоксидантів у звичайній картоплі. Урожайність вища: там, де сорти білої картоплі дають близько 300 центнерів у полі, синій може дати до 400 центнерів за тієї ж вартості вирощування. Крім того, він стійкий до численних хвороб, що виникають в умовах дощів, що захищає інвестиції фермерів в урожай. Зрештою, на приготування та варіння йде менше часу, ніж на звичайну картоплю — економія важлива в умовах подорожчання енергії. А смак чудовий», — каже фермер.

Він підкреслив, що вирощування сортів картоплі, адаптованих до місцевих умов, є більш вигідним, оскільки негативний вплив зміни клімату на продуктивність картоплі можна певною мірою компенсувати шляхом підбору відповідних сортів для даної місцевості.

Вплив зміни клімату на врожайність картоплі у штаті Мадхья-Прадеш проаналізовано вченими з використанням імітаційної моделі зростання врожаю WOFOST. Були відібрані сорти картоплі трьох груп стиглості: Куфрі Бадшах (пізній), Куфрі Джоті (середній) та Куфрі Пухрадж (ранній). Згідно з розрахунками, спільна дія CO2 і температури призведе до зниження продуктивності Куфрі-Пухрадж на 7,6%, потім на 7,3% для Куфрі-Дьоті та на 6,4% для Куфрі-Бадшах.


Залишити коментар