Ср. 19 Червня 2024

Ціни на добрива у світі перевищили рекордні позначки з 2008 року

Ціни на добрива у світі зросли до рекордних позначок, що викликано початком російсько-української війни. По-перше, ланцюжки імпорту з росії перериваються, а по-друге, ціни на газ призвели до згортання видобутку в таких регіонах, як Європа, що ще більше звужує і без того жорсткий ринок. Про це повідомляє “Куркуль” з посиланням на CNBS.

«Ціни на сировину — аміак, азот, нітрати, фосфати, калій і сульфати — зросли на 30% з початку року і тепер перевищують ціни, які спостерігалися під час продовольчої та енергетичної кризи 2008 р», — йдеться в повідомленні.

Так за даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, у 2021 р. росія була найбільшим у світі експортером азотних добрив і другим за величиною постачальником як калійних, так і фосфорних добрив.

«Торгівля з росією та рештою світу не припинилася, але була серйозно порушена, оскільки імпортери та фрахтувальники уникають роботи з російськими суднами у світлі вторгнення в Україну», — заявив керівник відділу добрив CRU Кріс Лоусон.

З його слів, ще одним фактором стали високі ціни газ, які є ключовим ресурсом для виробництва добрив.


Залишити коментар