Міністр аграрної політики України пояснив, чому імпортні продукти дешевші за українські

Міністр аграрної політики України пояснив, чому імпортні продукти дешевші за українські

Інші держави давно й активно підтримують виробників та експортерів, в Україні ж тільки працюють над тим, щоб створити рівні умови для своїх і закордонних виробників, розповів міністр аграрної політики України Роман Лещенко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на gordonua.com.

На запитання, чому імпортні продукти, наприклад турецькі помідори, дешевші за українські, міністр пояснив, що земельну реформу в Туреччині провели 20 років тому.

«Створили право власності на землю, держава дала програму фінансування на розвиток овочівництва, виробництва ягід, тепличного господарства. Президент Реджеп Ердоган визначив одну з національних стратегій 2030 так — Туреччина як продовольчий супермаркет. Банки (насамперед держбанки) дали пріоритетне фінансування фермерам», — сказав він.

Міністр додав, що Туреччина також заохочувала формування промислових теплиць і створила умови, за яких турки змогли створити один експортний пул, із яким зручно працювати іншим країнам, Україна ж тільки нещодавно ухвалила закон, що дає змогу розвивати сільськогосподарські кооперативи.

«Чому українська продукція дорога? Тому що фермер працює на своїй невеликій ділянці землі й виробляє гарну продукцію. Але одна справа, коли 20 фермерів працюють спільно у промислових масштабах, а інша — коли у тебе своє невелике господарство, яке обробляєш власними силами, і ніхто тебе не підтримує, ти ні з ким не об’єднаний. Крім того, супермаркети ставлять націнки на свій розсуд, захочуть — 20–30%. Плюс вимагають заплатити, щоб на полицю потрапити. У Туреччини ж є щодо цього жорсткі правила», — зазначив він.

У тваринництві сталася схожа ситуація — сфера деградувала, тому що не було державної підтримки, пояснив міністр.

За словами Лещенка, зараз влада намагається змінити цю ситуацію.

«Законопроєкт про внутрішню торгівлю зареєстровано у Верховній Раді. Кооперацію ухвалили, право власності на землю дали. На 2022 рік держпідтримку виробників очікуємо не менше ніж 1% ВВП країни, хочемо у 2,5 раза збільшити підтримку промислового тепличного господарства», — стверджує він.


Залишити коментар