В Україні заборонять продаж лаків і фарб зі вмістом свинцю
Пт. 24 Вересня 2021

В Україні заборонять продаж лаків і фарб зі вмістом свинцю

В Україні невдовзі планують обмежити, а потім взагалі заборонити виробництво і продаж лакофарбових матеріалів, що містять свинець.

Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

За його словами, уряд ухвалив технічний регламент, який передбачає обмеження вмісту свинцю у лакофарбовій продукції та сировині до безпечної для людини дози – 90 мг/кг у сухій плівці покриття

“У багатьох розвинутих країнах вже давно заборонили лакофарбові матеріали із вмістом свинцю. Сьогодні за світовими стандартами його концентрація не може перевищувати 90 мг/кг у сухій плівці покриття. Це допустимий показник, який є безпечним для здоров’я людини”, – зазначив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій.

Він нагадав, що зараз багато українців почали ремонтувати і підфарбовувати щось у своїх дворах або на дачах.

“Купуючи фарбу, звертайте увагу на присутність свинцю у складі. Це може бути небезпечним. Свинець накопичується в організмі і може привести до хронічної інтоксикації. Особливо він є шкідливим для здоров’я дітей та вагітних”, – додав Тацій.

Нагадаємо, в Україні можуть заборонити використання будівельних матеріалів, які містять азбест. Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроєкт № 4142 “Про систему громадського здоров’я”, який забезпечує створення та врегулювання механізмів для гарантування здоров’я населення.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)