Влада має намір продати ПриватБанк
Сб. 25 Вересня 2021

Влада має намір продати ПриватБанк

ПриватБанк може бути проданий, і держава має намір його продати. Однак він ні в якому разі не стане власністю його колишніх господарів. Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, які раніше володіли більшою частиною акцій цієї фінансової установи, не зможуть повернути його собі.

Про це заявила в ефірі телеканалу “Дім” Ольга Білай, яка займає пост заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

За словами Ольги Білай, держава має намір скорочувати свою частку в банківському секторі України. На сьогодні вона становить близько половини, і це є проблемою, тому що виходить, що державні банки конкурують між собою. Іншими словами, підприємства, що є власністю одного господаря, змагаються між собою, а це ненормально. Тому продаж ПриватБанку, який охоплює п’яту частину усього банківського сектору України, пішла б на користь усій банківській системі нашої країни.

“Якщо ми говоримо про приватизацію та пошук професійного банкіра-власника або міжнародної банківської групи, яка була би зацікавлена придбати власність такого роду – це був би позитивний сигнал для ринку”, – говорить Білай.

Однак при цьому вона підкреслила, що Приватбанк не продаватимуть його колишнім власникам:

“Ми не говоримо про повернення в приватні руки попередніх власників”.

За словами голови Нацбанку України Кирила Шевченка, ПриватБанк – дуже ласий шматок. Тому для нього шукають респектабельного покупця із бездоганною репутацією. Можливо – українського, а краще – закордонного, американського чи європейського.

Поки продаж ПриватБанку гальмують два фактори: судові тяжби, які не припиняються навколо нього, та економічна ситуація в країні, яка зараз не на підйомі через епідемію. Але як тільки ситуація покращиться, ПриватБанку тут же почнуть шукати гідного нового власника.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)