В Україні ліквідують Державну екологічну інспекцію
Вт. 22 Червня 2021

В Україні ліквідують Державну екологічну інспекцію

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендував Верховній Раді прийняти у першому читанні за основу доопрацьований проект Закону “Про державний екологічний контроль” (№ 3091).

Так, у проекті визначаються правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного екологічного контролю, повноваження органів державного екологічного контролю, а також встановлюється відповідальність суб’єктів господарювання за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів.

Як зауважив один із авторів законопроекту Олександр Маріковський: “Команда, яка розробляла законопроект, ставила за мету не посилення Державної екологічної інспекції, а модернізацію інспекційного органу. Тобто, цим законопроектом ми ліквідовуємо Державну екологічну інспекцію і створюємо нову інспекцію з новими конкурсами, прозорими механізмами”.

Усі виступаючі наголошували на надзвичайній важливості прийняття законопроекту, водночас висловлювались за його доопрацювання до другого читання. Зокрема, обговорювались питання недопуску інспекторів для перевірки підприємств, сплати судового збору екологічними інспекціями, тиску на бізнес, стимулювання дотримання природоохоронного законодавства, відповідальності посадових осіб органів державного екологічного контролю.

Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко наголосив: “Система екологічного контролю в такому вигляді, як вона є зараз, існувати не може, оскільки є, з одного боку, недієвою, а з іншого – надмірним навантаженням на бізнес”.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)